Icebug Lien M BUGrip -nastakengät

Icebug Lien M BUGrip -nastakengät ovat erittäin kevyet, vakaat ja hyvin rullaavat miesten nastakengät.

Tuote ei ole toistaiseksi saatavilla verkkokaupassamme.

 

Varastossa, toimitus 1-3 päivää.

Tuotetta ei ole varastossa eikä myytävänä.

Tuotetunnus (SKU): 537 Osastot: , , , ,

Icebug-kenkien kokotaulukko

Tämän kokotaulukon avulla valitset itsellesi sopivan kokoiset Icebug-kengät.

USL taulukossa tarkoittaa ”US ladies” -kokoa.

Oikean koon löydät mittaamalla jalkateräsi pituuden ja lisäämällä siihen 0,6–1 cm käyntivaraa. Vertaa lukemaa kengän sisämittaan kokotaulukossa, ja valitse sopivin koko.

USUSLEUUKJPKengän sisämitta (cm)
N/AL5,53632223,1
N/AL636,53.522,523,5
N/AL6,53742323,9
N/AL737,54.523,524,3
N/AL7,53852424,8
N/AL8395.524,525,2
7L8,54062525,6
7.5L940,56.525,526,0
8L9,54172626,5
8.5L1041,57.526,526,9
9L10,54282727,3
9.5N/A42.58.527,527,7
10N/A4392828,1
10.5N/A449.528,528,6
11N/A45102929,0
11.5N/A45,510.529,529,4
12N/A46113029,8
12.5N/A46,511.530,530,2
13N/A47123130,7
14N/A481331,5N/A
15N/A491432N/A

Icebug Lien M BUGrip -nastakengät miehille

Icebug Lien M BUGrip -nastakengät ovat erittäin kevyet, vakaat ja hyvin rullaavat miesten nastakengät.

Näiden Icebug-kenkien pinta on valmistettu 00-prosenttisesti kierrätetystä valmistettua RipStop-tekstiilistä.

  • RipStop-tekstiili on kestävää polyesterikangasta, joka on erittäin kevyttä.
  • Tekstiilin erityinen kudonta estää sitä purkautumasta ja repeämästä.
  • Kengissä käytetty RipStop-tekstiili on valmistettu GRS-sertifioidusta kierrätetystä PET-muovista.
  • Tekstiilin valmistaja täyttää Bluesign®-standardin arviointiperusteet, joten kangas on valmistettu kestävän kehityksen periaatteita noudattaen.
  • Materiaali on myös tutkitusti turvallista tuottaa ja käyttää.

RipStop-tekstiilin kuidut on myös värjätty Solution Dye -tekniikalla, mikä kuluttaa vähemmän vettä ja energiaa kuin perinteinen väripesutekniikkaa.

Lien-kenkien ProtecPU™-vahvike suojaa kenkiä märältä sekä loskalta ja TPU Mudguard tuo lisäsuojaa kenkien kärjen ja kannan alueille.

Kenkien keskikorkea varsi suojaa lumelta ja loskalta ja nauhoilla istuvuus on säädettävissä sopivaksi.

Lien-kenkien sisäpuoli on kierrätetystä, GRS-sertifioidusta, polyesteristä valmistettua fleecekangasta. Tämän fleecekankaan valmistaja täyttää myös Bluesign®-standardin arviointiperusteet, mikä tarkoittaa sitä, että materiaali on valmistettu kestävän kehityksen periaatteita noudattaen ja materiaali on myös tutkitusti turvallista valmistaa ja käyttää. Fleece on värjätty Solution Dye -tekniikalla, joka kuluttaa perinteistä väripesutekniikkaa vähemmän vettä ja energiaa.

Icebug Lien M BUGrip -nastakenkien pohjallinen on OrthoLite® Hybrid™ -pohjallinen, joka sisältää 15 prosenttia tuotannosta ylijäänyttä vaahtomuovia ja 5 prosenttia kierrätettyä kumia. OrthoLite®-pohjallinen säilyttää iskua vaimentavat ominaisuutensa pitkään, on kevyt ja antaa ilman kiertää lävitseen.

Kenkien pohjallisen pintakangas on GRS-sertifioitua kierrätyspolyesteriä ja sen valmistaja täyttää Bluesign®-standardin arviointiperusteet. Kangas on Solution Dye -värjätty. Pohjallinen on mahdollista pestä konepestussa hellävaraisesti alhaisessa lämpötilassa.

Nastoitetussa BUGrip®-pohjassa on 13 kappaletta älykkäästi toimivia hiiliteräsnastoja. Nastat toimivat itsenäisesti ja älykkäästi, ja yhdessä pohjan runsaan kuvioinnin kanssa ne takaavat kunnon pidon asfaltilta peilijäälle. Icebugeilla voit liikkua rennosti ja turvallisesti joka kelillä.

Näin BUGrip®-älynastakengät toimivat

Bugrip-älynasta

Icebugin BUGrip®-pohja on erikoiskumipohjan sekä siihen yhdistettyjen hiiliteräsnastojen toimiva kokonaisuus. Älykkäät BUGrip®-nastat toimivat itsenäisesti, mukautuvat alustaan ja antavat aina parhaan mahdollisen pidon. Pehmeillä alustoilla, kuten jäällä ja lumella, BUGrip®-nasta pureutuu alustaan. Kovilla ja tasaisilla alustoilla, kuten asfaltilla ja betonilla, nasta painuu pohjakumin sisään. Kovilla ja epätasaisilla alustoilla, kuten kivillä ja kallioilla, pito syntyy kumipohjan ja nastojen yhteisvaikutuksesta.

  • Huom. Emme voi tietenkään taata, ettei liukastumisia tapahtuisi Icebug-kengistä huolimatta.
  • Nastakenkiä ei suositella sisäkäyttöön.
  • Erityisesti on varottava pehmeitä lattiapintoja, kuten puisia lattioita ja muovimattoja.

Löydät kaikki Sport4me-verkkokaupan Icebug-kengät täältä.

Tekniset tiedot

Väri Black

Pinta Bluesign®-standardin mukainen ja Solution Dye -värjätty GRS-sertifioitu kierrätyspolyesterinen RipStop-tekstiili, Suojaava ProtecPU™-vahvike

Sisus Bluesign®-standardin mukainen ja Solution Dye -värjätty GRS-sertifioitu kierrätyspolyesterinen fleecevuori

Pohjallinen "OrthoLite® Hybrid™-pohjallinen, joka sisältää 15 % tuotannosta ylijäänyttä vaahtomuovia ja 5 % kierrätettyä kumia", Bluesign®-standardin mukainen ja Solution Dye -värjätty GRS-sertifioitu kierrätyspolyesterinen tekstiili, Irrotettava

Välipohja EVA, Sisältää 20 % leväkasviperäisestä biomassasta osittain valmistettua Bloom™-vaahtoa, ESS-vakaaja

Pohja BUGrip®-pohja 13:lla hiiliteräsnastalla, 20 % kierrätettyä kumia

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Icebug Lien M BUGrip -nastakengät”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *