Icebug Metro2 M BUGrip -nastakengät

Icebug Metro2 M BUGrip -nastakengät ovat miellyttävät mokkanahkaiset miesten kengät puolikorkealla varrella. Erinomaiset kengät ulkoiluun!

Tuote ei ole toistaiseksi saatavilla verkkokaupassamme.

Varastossa, toimitus 1-3 päivää.

Tuotetta ei ole varastossa eikä myytävänä.

Tuotetunnus (SKU): 536 Osastot: , , , ,

Icebug-kenkien kokotaulukko

Tämän kokotaulukon avulla valitset itsellesi sopivan kokoiset Icebug-kengät.

USL taulukossa tarkoittaa ”US ladies” -kokoa.

Oikean koon löydät mittaamalla jalkateräsi pituuden ja lisäämällä siihen 0,6–1 cm käyntivaraa. Vertaa lukemaa kengän sisämittaan kokotaulukossa, ja valitse sopivin koko.

USUSLEUUKJPKengän sisämitta (cm)
N/AL5,53632223,1
N/AL636,53.522,523,5
N/AL6,53742323,9
N/AL737,54.523,524,3
N/AL7,53852424,8
N/AL8395.524,525,2
7L8,54062525,6
7.5L940,56.525,526,0
8L9,54172626,5
8.5L1041,57.526,526,9
9L10,54282727,3
9.5N/A42.58.527,527,7
10N/A4392828,1
10.5N/A449.528,528,6
11N/A45102929,0
11.5N/A45,510.529,529,4
12N/A46113029,8
12.5N/A46,511.530,530,2
13N/A47123130,7
14N/A481331,5N/A
15N/A491432N/A

Icebug Metro2 M BUGrip -nastakengät

Icebug Metro2 M BUGrip -nastakengät ovat miesten nastalliset kävelykengät, joiden pinta on laadukasta ja miellyttävää mokkanahkaa. Metro2-kengissä on mukava lesti sekä joustava puolikorkea varsi. Kengät on helppo pukea sivussa olevan vetoketjun ansiosta. Metro2-kengät ovat kautta aikain Icebugin suosituimmat kengät.

Naisten vastaavan kengän löydät täältä.

Metro2 M BUGrip -kenkien pinta on mokkanahkaa. Kenkien nahka valmistetaan valmistetaan parkitsimossa, joka on luokiteltu kaikkein korkeimmalle kultatasolle, kun kengän nahan työstöstä syntyviä ympäristövaikutuksia arvioidaan.  Tuotannon ympäristöluokittelun myöntää Leather Working Group Ltd, joka arvioi nahan parkitsemista koskevien ympäristövaatimusten noudattamista.

Metro2 M BUGrip -nastakengät on valmistettu laadukkaasta ja tyylikkäästä materiaalista, joka kestää aikaa ja käyttöä.

Kengissä oleva ProtecPU™-reunus suojaa pintaa kuralta ja loskalta.

Kenkien varren yläosan neopreenireunus joustaa hyvin, joten kengät on helppo pukea jalkaan – reunus myös myötäilee liikettä kävellessä mukavasti.

Kengät on helppo pukea ja riisua myös sivuvetoketjun ansiosta. Varren takaosassa on lenkki, joka auttaa vetämään kengät jalkaan.

Näiden Icebug-kenkien sisäpuoli on valmistettu kierrätetystä, GRS-sertifioidusta, polyesteristä valmistettua fleecekankaasta. Fleecekankaan valmistaja täyttää Bluesign®-standardin arviointiperusteet, mikä tarkoittaa sitä, että materiaali on valmistettu kestävän kehityksen periaatteita noudattaen ja materiaali on myös tutkitusti turvallista valmistaa ja käyttää. Fleece on myös värjätty Solution Dye -tekniikalla, joka kuluttaa perinteistä väripesutekniikkaa vähemmän vettä ja energiaa.

Metro2 M BUGrip -nastakengissä oleva oohjallinen on OrthoLite® Hybrid™ -pohjallinen, joka sisältää 15 prosenttia tuotannosta ylijäänyttä vaahtomuovia ja 5 prosenttia kierrätettyä kumia. OrthoLite®-pohjallinen säilyttää iskua vaimentavat ominaisuutensa pitkään, on kevyt ja antaa ilman kiertää lävitseen.

Kenkien pohjallisen pintakangas on GRS-sertifioitua kierrätyspolyesteriä ja sen valmistaja täyttää Bluesign®-standardin arviointiperusteet. Kangas on Solution Dye -värjätty. Pohjallinen on konepestävissä hellävaraisesti alhaisessa lämpötilassa.

Näillä kengillä käveleminen ja ulkoilu on turvallista, sillä kenkien pohjien 16 älynastaa antavat vakaan askeleen jopa peilijäällä. Nastat on valettu pitävään pohjakumiin, joka näissä kengissä on 20-prosenttisesti kierrätettyä kumia. Pohjakumi ja nastat muodostavat yhdessä Icebugin ainutlaatuisen BUGrip®-pohjan.

BUGrip®-pohja mahdollistaa Icebug-nastakenkien vuosikausia tunnetun erinomaisen pidon, joka vapauttaa sinut ulkoilemaan rennosti kaikilla talvikeleillä.

Näin BUGrip®-älynastakengät toimivat

Bugrip-älynasta

Icebugin BUGrip®-pohja on erikoiskumipohjan sekä siihen yhdistettyjen hiiliteräsnastojen toimiva kokonaisuus. Älykkäät BUGrip®-nastat toimivat itsenäisesti, mukautuvat alustaan ja antavat aina parhaan mahdollisen pidon. Pehmeillä alustoilla, kuten jäällä ja lumella, BUGrip®-nasta pureutuu alustaan. Kovilla ja tasaisilla alustoilla, kuten asfaltilla ja betonilla, nasta painuu pohjakumin sisään. Kovilla ja epätasaisilla alustoilla, kuten kivillä ja kallioilla, pito syntyy kumipohjan ja nastojen yhteisvaikutuksesta.

  • Huom. Emme voi tietenkään taata, ettei liukastumisia tapahtuisi Icebug-kengistä huolimatta.
  • Nastakenkiä ei suositella sisäkäyttöön.
  • Erityisesti on varottava pehmeitä lattiapintoja, kuten puisia lattioita ja muovimattoja.

Löydät kaikki Sport4me-verkkokaupan Icebug-kengät täältä.

Tekniset tiedot

Väri Black

Pinta Mokkanahka, "Nahka valmistetaan parkitsimossa, jonka Leather Working Group Ltd luokittelee kultatasolle.", Suojaava ProtecPU™-vahvike

Sisus Bluesign®-standardin mukainen ja Solution Dye -värjätty GRS-sertifioitu kierrätyspolyesterinen fleecevuori

Pohjallinen "OrthoLite® Hybrid™-pohjallinen, joka sisältää 15 % tuotannosta ylijäänyttä vaahtomuovia ja 5 % kierrätettyä kumia", Bluesign®-standardin mukainen ja Solution Dye -värjätty GRS-sertifioitu kierrätyspolyesterinen tekstiili, Irrotettava

Välipohja EVA, Sisältää 20 % leväkasviperäisestä biomassasta osittain valmistettua Bloom™-vaahtoa, ESS-vakaaja

Pohja BUGrip®-pohja 16:lla hiiliteräsnastalla, 20 % kierrätettyä kumia

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Icebug Metro2 M BUGrip -nastakengät”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *