Icebug Nirak M BUGrip -nastakengät

Icebug Nirak M BUGrip -nastakengät ovat ihanteelliset koiran kävelyttämiseen tai muuten ulkoiluun, niissä on kunnon pito ja ne ovat mukavat ja kevyet jalassa.

Tuote ei ole toistaiseksi saatavilla verkkokaupassamme.

Varastossa, toimitus 1-3 päivää.

Tuotetta ei ole varastossa eikä myytävänä.

Icebug-kenkien kokotaulukko

Tämän kokotaulukon avulla valitset itsellesi sopivan kokoiset Icebug-kengät.

USL taulukossa tarkoittaa ”US ladies” -kokoa.

Oikean koon löydät mittaamalla jalkateräsi pituuden ja lisäämällä siihen 0,6–1 cm käyntivaraa. Vertaa lukemaa kengän sisämittaan kokotaulukossa, ja valitse sopivin koko.

USUSLEUUKJPKengän sisämitta (cm)
N/AL5,53632223,1
N/AL636,53.522,523,5
N/AL6,53742323,9
N/AL737,54.523,524,3
N/AL7,53852424,8
N/AL8395.524,525,2
7L8,54062525,6
7.5L940,56.525,526,0
8L9,54172626,5
8.5L1041,57.526,526,9
9L10,54282727,3
9.5N/A42.58.527,527,7
10N/A4392828,1
10.5N/A449.528,528,6
11N/A45102929,0
11.5N/A45,510.529,529,4
12N/A46113029,8
12.5N/A46,511.530,530,2
13N/A47123130,7
14N/A481331,5N/A
15N/A491432N/A

Icebug Nirak M BUGrip -nastakengät miehille

Icebug Nirak M BUGrip -nastakengät ovat miesten urheilulliset kävelykengät nastoilla. Nämä kengät ovat ihanteelliset koiran kävelyttämiseen tai muuten ulkoiluun, niissä on kunnon pito ja ne ovat mukavat ja kevyet jalassa.

Naisten vastaavan kengän löydät täältä.

Icebug Nirak M BUGrip -nastakenkien pinta on valmistettu 100-prosenttisesti GRS-sertifioidusta kierrätysmateriaalista, RipStop-tekstiilistä.

  • RipStop-tekstiili on kestävää polyesterikangasta, joka on erittäin kevyttä.
  • RipStop-materiaalille ominainen kudonta estää kangasta purkautumasta ja repeämästä.
  • Kengissä käytetty RipStop-tekstiili on 100-prosenttisesti kierrätyspolyesteriä ja kangas on valmistettu Bluesign®-standardin menettelyjä noudattaen.
  • Kenkien Bluesign®-vaatimukset täyttävässä tuotannossa tavoitellaan ympäristökuormituksen pienentämistä valvomalla ilmakehään ja vesistöihin koituvia päästöjä sekä varmistamalla korkea laatu ja kestävät tuotteet.
  • Bluesign®-hyväksytyt materiaalit ovat myös tutkitusti turvallista tuottaa ja käyttää.
  • Kenkien RipStop-tekstiilin kuidut on värjätty Solution Dye -tekniikalla, mikä kuluttaa lisäksi vähemmän vettä ja energiaa kuin perinteinen värjäys väripesutekniikalla.

Kenkien ProtecPU™-vahvike tuo lisäsuojaa kengän kärjen ja kannan alueille. Kengissä on lisäksi pienet heijastavat koristeet. On kuitenkin hyvä muistaa, että ne eivät kuitenkaan korvaa asianmukaisen heijastimen tai heijastinliivin käyttöä hämärän aikaan liikuttaessa.

Icebug Nirak M BUGrip -nastakengät ovat kevyet ja pohjan muodon ansiosta ne rullaavat hyvin kävellessä. Lesti on pohjoismaalainen.

Kenkien vuori on kierrätetystä, GRS-sertifioidusta, polyesteristä valmistettua fleecekangasta.

  • Fleecen valmistaja täyttää Bluesign®-standardin vaatimukset ja fleecen kuidut on värjätty tavanomaista vähemmän vettä ja energiaa kuluttavalla Solution Dye -tekniikalla.

Pohjallinen on OrthoLite® Hybrid™ -pohjallinen, joka sisältää 15 prosenttia tuotannosta ylijäänyttä vaahtomuovia ja 5 prosenttia kierrätettyä kumia. Kenkien OrthoLite®-pohjallinen säilyttää iskua vaimentavat ominaisuutensa pitkään, on kevyt ja antaa ilman kiertää lävitseen.

Pohjallisen pintakangas on GRS-sertifioitua kierrätyspolyesteriä ja sen valmistaja täyttää Bluesign®-standardin arviointiperusteet. Kangas on Solution Dye -värjätty. Voit pestä kenkien pohjallisen koneessa hellävaraisesti alhaisessa lämpötilassa.

Näin BUGrip®-älynastakengät toimivat

Bugrip-älynasta

Icebugin BUGrip®-pohja on erikoiskumipohjan sekä siihen yhdistettyjen hiiliteräsnastojen toimiva kokonaisuus. Älykkäät BUGrip®-nastat toimivat itsenäisesti, mukautuvat alustaan ja antavat aina parhaan mahdollisen pidon. Pehmeillä alustoilla, kuten jäällä ja lumella, BUGrip®-nasta pureutuu alustaan. Kovilla ja tasaisilla alustoilla, kuten asfaltilla ja betonilla, nasta painuu pohjakumin sisään. Kovilla ja epätasaisilla alustoilla, kuten kivillä ja kallioilla, pito syntyy kumipohjan ja nastojen yhteisvaikutuksesta.

  • Huom. Emme voi tietenkään taata, ettei liukastumisia tapahtuisi Icebug-kengistä huolimatta.
  • Nastakenkiä ei suositella sisäkäyttöön.
  • Erityisesti on varottava pehmeitä lattiapintoja, kuten puisia lattioita ja muovimattoja.

Löydät kaikki Sport4me-verkkokaupassa olevat  miesten nastakengät täältä.

Tekniset tiedot

Väri Black

Pinta Bluesign®-standardin mukainen ja Solution Dye -värjätty GRS-sertifioitu kierrätyspolyesterinen RipStop-tekstiili, Suojaava ProtecPU™-vahvike

Sisus Bluesign®-standardin mukainen ja Solution Dye -värjätty GRS-sertifioitu kierrätyspolyesterinen fleecevuori

Pohjallinen "OrthoLite® Hybrid™-pohjallinen, joka sisältää 15 % tuotannosta ylijäänyttä vaahtomuovia ja 5 % kierrätettyä kumia", Bluesign®-standardin mukainen ja Solution Dye -värjätty GRS-sertifioitu kierrätyspolyesterinen tekstiili, Irrotettava

Välipohja EVA, Sisältää 20 % leväkasviperäisestä biomassasta osittain valmistettua Bloom™-vaahtoa, ESS-vakaaja

Pohja BUGrip®-pohja 13:lla hiiliteräsnastalla, 20 % kierrätettyä kumia

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Icebug Nirak M BUGrip -nastakengät”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *